• szabolcstenisz@gmail.com
Csapatbajnokság
Tenisz liga
Versenyek
Ranglisták
Belépés
Regisztráció
Belépés
Regisztráció
tenisz-ball-logoSZABOLCS Tenisz Portál
CsapatbajnokságTenisz ligaVersenyekRanglisták
  • Gyerektenisz oktatás

    2025-03-06

    Teniszoktatás Ovisoknak, Iskolásoknak, Felnőtteknek, Csoportos és Egyéni szakképzett edzővel!

    Szeretnél egy szórakoztató, aktív sportot kipróbálni, ahol új barátokra tehetsz szert? A TENISZ tökéletes választás! Egy csoportos edzésen nemcsak fejlesztheted a mozgáskoordinációdat, de egy csapat részeként együtt nevethettek, tanulhattok és szórakozhattok! Tapasztald meg, mennyire élvezetes lehet a TENISZ, miközben fejlődsz és egészséges maradsz! Ne hagyd ki, gyere és kezdj el játszani most!

    Jelentkezz most !!!
    Email: szabolcstenisz@gmail.com
    Telefon: 06-70-381-8835
    Web: www.szabolcstenisz.hu

    Magamról:

    Pázmándi Viktor vagyok, és 5 éves korom óta a tenisz a szenvedélyem. A Nyíregyházi Városi Stadionban a nagyapám építette az összes teniszpályát, én is ott kezdtem el játszani. Az életem szerves része volt a sport, hiszen sok korosztályos siker után, első osztályú teniszezőként indultam el a pályán. 2006-ban diplomáztam a Szegedi Tudományegyetem marketing-manager szakán. Több mint 25 éve vagyok teniszedző. 2006-2021 között Londonban (Chelsea Harbour Club) oktattam gyerekeket, juniorokat, felnőtteket, ahol nemcsak a tenisz iránti szeretetemet, hanem a tudásomat is átadtam.

    • 2006-2007-ben Oliver Golding edzője voltam, aki 2011-ben US Open Junior Boys bajnok lett
    • Allegra Korpanec Davies legelső edzője 2012-2019-ig voltam, jelenleg ITF Junior Girls ranglistán 49. (2025.03.03)
    • Katalin hercegnő teniszedzője 2009-2010
    • Hugh Grant, Kate Hudson, Robin Renwick és még mások edzője

    Rengeteg tapasztalatom van, többek között:

    • 2006-ban elsőként megszereztem a „USPTR (United States Professional Tennis Registry)” teniszoktató képzését, ahol profi kategóriába soroltak
    • 2019-ben a spanyol „RPT (Registry of Tennis Professionals)” szakmai képzést végeztem el, amely egy világszínvonalú kifejezetten teniszoktatásra kifejlesztett program nemzetközi tanúsítvánnyal és széleskörű szolgáltatással a teniszedzőknek
    • 2019 óta LTA (Lawn Tennis Association) UK, a Brit Tenisz Szövetség Level 3-as szintű teniszedzője vagyok
    • Ezenkívül Magyarországon aktív Nemzeti Versenybíró és Játékvezető, illetve ITF (International Tennis Federation) játékvezetőként is tevékenykedem
    • Szabolcs-Szatmár-Bereg vármegyei teniszigazgatónak választottak 2022-től
    • Junior és amatőr versenyek, valamint megyei csapatbajnokság szervezése

    2016 óta brit állampolgár is vagyok, így természetesen igény szerint a tenisz oktatás angol nyelven is elérhető. Különböző módszerekkel segítem a gyerekeket fejlődni. A célom nemcsak a tenisz technikai oldalának oktatása, hanem a gyerekek élményeinek és önbizalmuknak a fejlesztése is. A sport és a gyerekek iránti szeretetem teszi számomra ezt a munkát a legnagyobb örömmé. Alig várom, hogy együtt tanuljunk, fejlődjünk és szórakozzunk!

    Vissza a hírekhez
  • A versenykiírás

A Szabolcs-Szatmár-Bereg Megyei Tenisz Szervezőbizottság (Szervezők) rendezésében kerül sor a megyei I. osztályú tenisz csapatbajnokság (CSB) lebonyolítására.

a) 2025. évtől a lebonyolítás rendjét a nevezők pontos létszáma határozza meg.

2025-es szezonban az I. osztály versenyrendje: kétfordulós, tavaszi, őszi forduló.

b) A találkozók időpontjai és a sorsolás megtalálható a https://szabolcstenisz.hu/ honlapon a Csapatbajnokság menüpont alatt a Megyei I. osztály sorsolás és eredmények fülön belül. Főszabály szerint a találkozókat minden forduló esetében vasárnap kell lejátszani. A két csapatkapitány közös megegyezésével a találkozót szombaton is le lehet játszani.

c) Díjazás az év végi utolsó meghirdetett eredményhirdetésen.

2. Résztvevő csapatok és játékosaik

a) Minden csapatban kell lennie legalább 6 nevezett játékosnak.

b) Egy csapatba vegyesen nevezhető férfi és női játékos is.

c) A megyei CSB-re bárki nevezhető, aki adott évben nem nevez legalább OB I-II. csapatba, kivéve azok a versenyzők, akik az OB-ban induló csapatban 6. vagy annál alacsonyabb nevezett rangsorral szerepelnek. (Amennyiben van olyan játékos, aki benevez a megyei CSB tavaszi szezonjába, majd nyáron – a Szervezők értesítése nélkül- magasabb osztályba is nevez (OB I-II. 1-6. helyen), az a játékos - adott évtől számítva - 2 évig nem játszhat a megyei CSB-ben).

A Női Országos Bajnokságokban szereplő megyei játékosok benevezhetnek a megyei CSB bármely osztályában szereplő bármelyik csapatba azzal a feltétellel, hogy - megyei ranglista helyezés hiányában - csak az első pályákra írhatók be. Amennyiben egy csapatban több ilyen játékos van, akkor köztük az országos ranglistán elfoglalt helyezés dönt.

Nem játszhat az a férfi játékos a megyei csapatbajnokságban, aki a nevezést időpontját megelőző fél évben (6 hónapban) volt MTSZ ranglistán a legjobb 100 között, illetve az a női játékos, aki hasonló időszakban volt a legjobb 40 között a női MTSZ ranglistán.

d) A CSB-re lakcímtől függetlenül bárki nevezhet.

e) Amennyiben egy csapatban van olyan játékos, aki nem rendelkezik megyei ranglista helyezéssel, de tudása szerint kiemelkedik a többiek közül (pl. volt vagy jelenlegi korosztályos, felnőtt versenyző stb.), akkor a csapatkapitánynak kezdeményeznie kell a nevezésig az illető játékosnak a csapaton belüli - első helyre történő - előresorolását a szervezőknél. A rangsor nélküli játékosok tetszés szerinti erősorrendben nevezhetőek. 2021 tavaszi fordulói után az erősorrendet az aktuális megyei ranglista határozza meg.

3. Igazolások

a) Játékosok átigazolására csak a bajnokság végét követően és az új bajnokság kezdete előtt van lehetőség, azaz csak a téli szünetben.

b) Olyan játékos, aki egyik csapathoz sem volt benevezve korábban, a CSB ideje alatt is bármikor nevezhető azokkal a feltételekkel, hogy

- adott találkozóra történő nevezésekor legkésőbb a találkozót megelőző hét vasárnap 24.00 óráig megtörténik a nevezése a csapatkapitány által a szabolcstenisz@gmail.com email címre küldött levélben.

- Rájátszásos lebonyolítású csapatbajnoki osztályban legkésőbb az alapszakasz utolsó fordulóját megelőzően megtörténik a nevezése. A rájátszásban nincs lehetőség új játékost igazolni.

c) A Megyei Csapatbajnokságokon bármilyen életkorú játékos szerepelhet.

4. Az erősorrend

a) A név szerinti nevezésen a játékosokat a Szervezők által kiadott SZSZB Megyei Amatőr Egyéni és Páros Ranglista (13.pont) szerint kell felsorolni. Adott félév végén új ranglista jelenik meg és az új nevezéseket már e szerint a ranglista szerint kell benyújtani. Az online jelentkezés során a ranglista szerinti besorolást az adminisztrátorok automatikusan elvégzik.

b) Annak a játékosnak, aki az aktuális hivatalos felnőtt magyar ranglistán rajta van, az MTSZ ranglistán szerzett pontjai férfiak esetében 4-szeres, nők esetében 1-szeres szorzóval kerülnek beszámításra egy külön oszlopban a megyei ranglistában.

5. A találkozók

Két csapat egymás elleni küzdelmét találkozónak nevezzük. A találkozókat a szervezők által meghatározott időpontban (lásd 1/b) kell lejátszani. A találkozó időben történő egyeztetéséért és lebonyolításáért a két csapat kapitánya egyetemlegesen felelős, akadályoztatásuk esetén, jóváhagyásukkal járhatnak el helyettük a csapatkapitány-helyettesek.

a) A CSB találkozóin a csapatok 4 egyes és 2 páros mérkőzést játszanak.

b) Az egyes (egyéni) mérkőzésekre a név szerinti nevezésben megadottak közül a rendező (Szervezők) által elfogadott egyes (egyéni) erősorrendben kell az adott találkozón a résztvevőket megnevezni. Az egyeseket játszó versenyzők nevét a rendszeresített CSB Mérkőzés Jelentőlapra kell a csapatok kapitányainak felírni, és az ellenfél kapitányának a találkozó kezdésére kijelölt időpontban átadni.

A Jelentőlapra a rendelkezésre álló pályák számára való tekintet nélkül minden egyes (egyéni) mérkőzés résztvevőjét fel kell írni. A találkozó megkezdését követően a jelentőlapra felírt résztvevők módosítására már nincs lehetőség.

A kezdési időpont egyben a pályára szólítás időpontja is. Ha a pályák száma vagy állapota nem teszi lehetővé az összes egyes mérkőzés egyidejű megkezdését, akkor a mérkőzéseket az első játékos párral kezdve emelkedő számsorrendben kell pályára hívni, amint szabad pálya rendelkezésre áll. Ha több pálya használható egyidejűleg, akkor a pályaválasztó csapat kapitánya dönti el, melyik mérkőzés melyik pályán kerül lejátszásra.

Ha az egyik játékos késik, akkor a kezdési időpontot követő 15. perc múltán a vétlen játékos kérheti a mérkőzés megnyerését a saját javára. A vétkes játékosnak ettől függetlenül van lehetősége párosban játszani.

c) Az eső miatt félbeszakadt találkozók folytatása az alábbiak szerint történik:

- ha kevesebb pálya áll rendelkezésre, mint ahány mérkőzés félbeszakadt, először a játékra alkalmassá vált pályán félbeszakadt mérkőzést kell befejezni, majd- a megüresedett pályára az erősorrend szerint kell a folytatandó mérkőzéseket felküldeni.

d) Az utolsó egyes mérkőzés befejezését követő 10 (tíz) percen belül a kapitányok kötelesek a párosok nevét a Jelentőlapra felírni. A páros mérkőzésekre a név szerinti nevezésben megadottak közül a rendező által elfogadott páros erősorrendben kell a párokat megnevezni oly módon, hogy a páros tagjainak páros nevezési sorszámát összeadva emelkedő számsort kapjunk.

Azonos sorszámösszegű párok esetén azokat kell előbbre sorolni, ahol a legkisebb rangszámú játékos játszik.

Nem játszhat párost az, aki az adott találkozón egyes mérkőzését feladta, vagy azon leléptették.

A pályára szólítás legkésőbbi időpontja a párosoknál a Jelentőlap kitöltését követő 15-ik perc.

e) A 3-nál kevesebb játékossal felálló csapatot úgy kell tekinteni, mintha meg sem jelent volna.

f) Nem lesznek kettős (szombat-vasárnapi) fordulók a megyei csapatbajnokságon. Ünnepnapon nem lesznek forduló. Ettől való eltérés az érintett felek közös döntésével lehetséges, az eltérést az alábbi e-mail címre jelezni kell: szabolcstenisz@gmail.com

g) Találkozót halasztani csak időjárási okok, lehetetlen pályakörülmények, illetve egyéb vis maior esetén lehet. A fenti okból elmaradt találkozó tényét, valamint a csapatkapitányok által előzetesen egyeztetett pótlási időpontot a pályaválasztó csapat kapitánya a forduló eredetileg kiírt időpontját követően a lehető leghamarabb, de legkésőbb 24 órán belül köteles a Szervezők felé bejelenteni a szabolcstenisz@gmail.com email címre írt levélben.

h) Eső és egyéb időjárási okok miatt megsérült pályának a játékra való alkalmasságának a megítélése a pályaüzemeltető kizárólagos felelőssége.

i) Amennyiben egy csapat nem áll ki, akkor a bajnokság pontrendszerében -2 ponttal, 0:14 mérkőzés aránnyal, 0:12-es szettaránnyal és 0:72-es játékaránnyal büntetendő. Ha egy csapat egy bajnokságban kétszer nem tud kiállni, akkor a Szervezők dönthetnek arról, hogy az érintett csapat a következő évben nem indulhat a bajnokságban.

j) Ha egy pályán két csapattalálkozó követi egymást, akkor a második csapattalálkozó egyéni mérkőzéseit - a pálya hatékony és optimális kihasználtsága miatt - el kell kezdeni már akkor, amikor az előző csapattalálkozó páros mérkőzései még zajlanak.

6. A találkozók eldöntése

a) A CSB találkozón az egyes mérkőzés győztese 2, a páros mérkőzés győztese 3 pontot kap (így egy találkozón összesen 14 pont kapható). A találkozót az a csapat nyeri, amelyik több pontot gyűjt. Egyenlő pontok esetén az a csapat nyeri a találkozót, amelyik

- több játszmát nyert, vagy

- több játékot nyert

a fenti lehetőségek sorrendjében. Ha így is azonos az állás, akkor a két csapatból kialakított párosok mérkőznek meg egymással egy 10 pontig tartó döntő szuper tie- breakben. A tie-breaket nyerő páros csapata lesz a találkozó győztese.

b) A találkozók minden mérkőzését le kell játszani. A találkozó végeredményét a pályaválasztó csapat kapitánya legkésőbb a találkozót követő nap 12.00 óráig köteles a https://www.szabolcstenisz.hu/ honlapon rögzíteni, amit a vendégcsapat kapitánya legkésőbb aznap 24.00 óráig köteles jóváhagyni vagy módosítani.

7. A pótlási nap

a) Ha a találkozó elmaradt, még nem dőlt el, akkor a hátralevő félbeszakadt, vagy meg sem kezdett mérkőzéseket pótlási napon kell lejátszani, vagy folytatni.

b) Ha a találkozó napját követő nap munkaszüneti nap, akkor ez lesz a pótlási nap,

c) Ha a 7/b pont alkalmazásával nem lehet a Pótlási napot kitűzni, akkor - a két érdekelt csapat kapitányának kell megegyeznie a pótlás időpontjában és erről haladéktalanul értesíteni a Szervezőket, vagy - közös megegyezés hiányában - döntést kémi a Szervezőktől.

Ilyen esetben a pótlást az első következő munkaszüneti nap, de - félbeszakadt találkozó esetén - legkésőbb az első szabad hétvégén, kell lejátszani.

d) A pótlási napon csak az eredeti kezdés időpontjában a Jelentő lapon megnevezett összeállításban lehet játszani, kivéve, ha - az egyes mérkőzések még nem kezdődtek el (tehát egyetlen mérkőzés első pontjáért sem adogattak még) akkor az egész összeállítást újra meglehet adni

- a páros mérkőzések nem kezdődtek el még (tehát egyetlen páros első pontjáért sem adogattak még) akkor a párosok összeállítását újra meglehet adni.

e) A pótlási napon meg nem jelenő és ki nem álló csapatot a tényleges mérkőzés állástól függetlenül vesztesnek kell nyilvánítani, de az összes addig befejezett mérkőzés, játszma, játék eredmények kiszámításánál figyelembe kell venni.

f) A pótlási nap a versenykiírásban a CSB számára meghirdetett időtartamon belül kerülhet kijelölésre az eredetileg kijelölt pályán. A folytatás helyét a két csapat közös megegyezéssel módosíthatja.

8. A helyezések eldöntése

A végső helyezéseket (a csoportokon belüli végső sorrendet) az összes találkozó befejezése után, az összes figyelembe veendő eredmény (lásd CSB Versenykiírás) alapján kell a Szövetségnek meghatározni, az alábbi módon: a) A csapatok a győzelemért +2 (plusz kettő), a vereségért 0 (nulla) pontot kapnak.

b) Előbbre kell sorolni azt a csapatot, aki a legtöbb pontot gyűjtötte.

c) Ha a megszerzett pont 2 (két) csapatnál azonos, akkor az egymás elleni eredményt kell figyelembe venni. Ha kétfordulós CSB esetén a két csapat között az egymás elleni eredmény 1:1 (függetlenül a találkozó számszerű eredményétől), akkor a 8/d pont szerint kell a győztest meghatározni.

d) Ha a megszerzett pont 3 (három) vagy több csapatnál azonos, akkor az adott csoportban elért összes eredmény figyelembevételével az a csapat sorolandó előbbre, amelyik

- több mérkőzést nyert, vagy

- kevesebb mérkőzést vesztett, vagy

- több játszmát nyert, vagy

- kevesebb játszmát vesztett, vagy

- több játékot nyert, vagy

- kevesebb játékot vesztett,

a fenti lehetőségek sorrendjében. Ha ily módon sem dönthető el az eredmény, akkor a sorsolással kell a Szervezőknek a sorrendet meghatározni. Ha a hármas pontazonossággal érintett csapatok között van olyan csapat, amelyiknek az eredményeiben van az ellenfél ki nem állása miatti 14:0-s győzelem, akkor a bajnokságban elért eredményeket a ki nem állt csapat ellen elért eredmények figyelembevétele nélkül kell összehasonlítani.

9. A pályaválasztó

Pályaválasztó az a csapat, amelyik jogot szerez a találkozó helyének megválasztására. A pályaválasztót a Szervezők jelölik ki. Kétfordulós körmérkőzéses vagy rájátszásos CSB esetén a második fordulóban vagy a rájátszásban az a csapat lesz a pályaválasztó, amelyik adott ellenfele ellen az első fordulóban ezt a jogot nem birtokolta.

A pályaválasztó az alábbi feltételek biztosításáért felel:

a) CSB találkozókon legalább 2 db azonos talajú hitelesített pálya álljon a találkozó kijelölt kezdési idejétől napnyugtáig rendelkezésre.

b) Minden pályának rendelkeznie kell egyes léccel (vagy állítható hálótartóval), középháló lekötéssel, a játékosok számára ülőhellyel.

c) A pályaválasztó csapat kapitánya felelős azért, hogy a kezdési időpontra a pálya játékra alkalmas legyen. A kezdés időpontja előtti eső, vagy egyéb, a Pályaválasztó befolyásától független technikai akadály esetén a pályaválasztónak meg kell kísérelnie a pálya játékra alkalmassá tételét, amit a vendégcsapatnak meg kell várnia (segíthet a pálya játékra alkalmassá tételében), és a találkozót le kell játszani. Amennyiben az érintett csapatok között nézetkülönbség adódik a pálya játékra való alkalmassága tekintetében, ennek eldöntése elsősorban a pályát üzemeltető/karbantartó személy(ek) felelőssége. Ilyen jellegű külső akadályozás esetén mindaddig várni kell, ameddig 6 (hat) használható pálya esetén 4 (négy) óra, ennél kevesebb pálya esetén 6 (hat) óra játékidő marad a hivatalos napnyugtáig. A kezdés időpontja utáni eső, vagy más akadályesetén a Pályaválasztó szintén felelős azért, hogy a találkozót le lehessen játszani. Ilyen akadályok esetén addig kell várni, míg 2 (kettő) óra marad napnyugtáig. Amennyiben az adott pályán kettős forduló kerülne lebonyolításra, de az első forduló lebonyolítása az időjárás miatt csúszik és ebből kifolyólag a második forduló napnyugtáig már nem lenne befejezhető, az első fordulóban érintett pályaválasztó csapat kapitánya köteles a második fordulóban érintett csapatok kapitányait erről a tényről időben tájékoztatni.

d) A versenykiírásban megjelölt számú és gyártmányú teniszlabda biztosításáért. Egy adott találkozó minden mérkőzését azonos fajtájú labdával kell lejátszani. Minden egyéni mérkőzésre 2 db. új labdát kell biztosítani.

e) A pályán (klubházban, nézőtéren) a rend betartásáért, a találkozó mérkőzéseinek zavartalanságáért.

10. A csapatkapitány

Minden csapatnak a nevezéskor meg kell jelölni egy kapitányt és helyettesét, akit a jelen szabályzatban leírt jogok és kötelezettségek érintenek. A bejelentett személyek akadályoztatása esetén a találkozó előtt alkalmi kapitányt kell a csapatnak kinevezni.

A kapitányok jogai és kötelességei:

a) A találkozók résztvevőinek név szerinti összeállítása és a Jelentőlapon a kezdésre kitűzött időpontban való megadása.

b) pályán való tartózkodás mérkőzés közben (a játékosok és kapitányok számára kijelölt ülőhelyen), és a térfélcserekor tanácsadás a játékosoknak. A kerítéssel határolt pályára csak térfélcserekor léphet be és ekkor hagyhatja el azt. (Labdamenetek közben nem járkálhat egyik pályáról a másikra.)

c) A fegyelmezési jogkör kivételével a versenybíró helyettes jogkörének gyakorlása az ellenféllel szemben.

d) A csapat képviselete a többi csapat és a Szervezők irányában. (pótlási nap kitűzése, óvás beadása, stb.).

e) A találkozó eredményének a Jelentőlapon történő hitelesítése, az eredménynek legkésőbb a találkozót követő nap 12.00 óráig történő rögzítése, illetve a pályaválasztó csapat kapitánya által rögzített eredmény ugyanazon nap 24.00 óráig történő jóváhagyása a https://szabolcstenisz.hu/ honlapon.

11. A csapatok által elkövetett vétségek

a) Helytelen felállás. A csapatoknak úgynevezett zárt erősorrendben kell felállni. Ha valamelyik játékos (pár) a sorrendtől eltérő helyen játszik egyes (vagy páros) mérkőzést, akkor az egyes játékosok esetén azt az egyes mérkőzést és az utána következő összes egyes mérkőzést, párosok esetén azt a párost és az utána következő összes párost a vétlen csapat javára kell győzelemként megítélni.

b) Jogosulatlan indulás. Ha valamelyik csapat olyan játékost szerepeltet, aki nem jogosult indulni, akkor az egyes játékosok esetén azt az egyes mérkőzést és az utána következő összes egyes mérkőzést, párosok esetén az érintett párost és az utána következő összes párost a vétlen csapat javára kell győzelemként megítélni. Ezeket a mérkőzéseket 2:0 játszma és 12:0 játékaránnyal kell a győztes javára elkönyvelni.

c) Helytelen pályára lépés. Ha valamelyik játékos nem a jelentőlapra felírt ellenfelével játszotta le a mérkőzést, és ez a mérkőzés végén derül ki, akkor a Versenyszabályzatban megadott pihenő után a megfelelő ellenféllel újra játszaniuk kell. Ha ez a mérkőzés közben derül ki, akkor a mérkőzést (mérkőzéseket) azonnal félbe kell szakítani, és a Versenyszabályzatban leírt pihenő után a megfelelő ellenféllel a mérkőzést le kell játszani.

d) Halasztás (5.g pont kivételével) Ha két csapat a szabályzattal ellentétben a kiírt találkozóját közös megegyezéssel nem játssza le, azt elhalasztja, a találkozó végeredménye (annak későbbi lejátszása esetén is) semmis, és mindkét csapattól 2-2 pont kerül levonásra. Nem tekinthető elfogadhatónak az sem, ha az egyik csapat a találkozót megelőzően jelzi ellenfelének, hogy nem fog/nem tud kiállni, de a másik csapat a találkozót más időpontban szeretné lejátszani.

Ha egy csapat a bajnokság során visszalép a küzdelemtől vagy feljut és el is indul az MTSZ rendezése alá tartozó magasabb osztályban, akkor elveszíti jogát a Csapatbajnokság adott osztályában a következő csapatbajnoki idényben való indulásra. A visszalépő, tovább lépő csapat a következő idényben csak a bajnokság legalsó osztályába kérheti felvételét.

12. Óvás

Óvást csak a jelen szabályzat vagy vonatkozó versenykiírás megsértése esetén lehet kezdeményezni. Az óvást csak írásban (elsősorban e-mailben) és mindig a Szervezőkhöz kell benyújtani.

a) Óvást a csapatkapitány vagy a szakosztály vezetője nyújthat be írásban a találkozón történtekkel kapcsolatban az adott találkozó napját követő második nap 24.00 óráig, egyéb ügyekben a sérelmezett esetet követő 8. nap 24.00 óráig a Szervezők felé. A kitűzött mérkőzésen előforduló és a mérkőzésjelentő lapra felvezetett problémákat, a benyújtott észrevételeket és óvásokat a Szervezők bírálják el annak beérkezését követő ötödik nap 24.00 óráig.

b) A Szervezők az általuk meghozott döntést az érintett csapatokkal írásban, határozat formájában közlik. A Szervezők határozatával szemben fellebbezésnek helye nincs.

c) Amennyiben valamelyik csapat vétséget követ el a találkozón, de azt nem óvja meg az ellenfél, vagy határidőn túl nyújtja be az óvását, abban az esetben a pályán elért eredmény számít hivatalosnak. A vétséget elkövető játékos vagy játékosok ellenben nem kapják meg a győzelemért járó ranglista pontokat.

13. Ranglista

A SZSZB megyei Amatőr Egyéni és Páros Ranglista szolgál a csapatokon belüli erősorrend kialakításához.

A Ranglista pontrendszer alapú, amely a megyei CSB-n, a Ligában, valamint az adott időszakban rendezett megyei pontszerző versenyeken való részvétellel és eredményes játékkal megszerzett pontok alapján rangsorolja a versenyzőket.

A Megyei Ranglistába beszámító, a résztvevő játékosok által megszerezhető pontok 2022. évben:

Megyei Csapatbajnokság

Egyéni

  I. osztály
1.pálya 20
2.pálya 18
3.pálya 16
4.pálya 14

Páros

  I. osztály
1.pálya 20
2.pálya 18

Megyei Tenisz Liga

A Tenisz Ligába nevező játékosok az aktuális Megyei Ranglista helyezésük szerinti sorrendben, legfeljebb 11 fős csoportokba kerülnek besorolásra, a csoportokon belül körmérkőzéses lebonyolítással. A csoportokon belül a résztvevők által megszerzett győzelem után 2 pont jár, ami az egyes csoportokhoz tartozó szorzószámokkal többszöröződik. A legalacsonyabb csoport szorzópontja 2, és minden eggyel magasabb csoport szorzópontja +2-vel több, mint az azt megelőzőé.

Megyei Pontszerző versenyek

Egyéni:

Jelentkezők száma Verseny szintjei (Zárójelben a tábla mérete) Nyílt Szenior 35+ Szenior 60+ Szabadidős
  1. szint 4 3 3 2
  2. szint 8 6 6 5
  3. szint (4) 15 12 10 9
>7 4. szint (8) 30 24 21 18
>12 5. szint (16) 60 48 42 36
>24 6. szint (32) 100 80 70 60
>48 7. szint (64) 160 128 112 96

Páros:

Jelentkező párosok száma Verseny szintjei (Zárójelben a tábla mérete) Nyílt Szenior 35+ Szenior 60+ Szabadidős
  1. szint 8 6 6 5
  2. szint 15 12 10 9
  3. szint (4) 30 24 21 18
>7 4. szint (8) 60 48 42 36
>12 5. szint (16) 100 80 70 60
>24 6. szint (32) 160 128 112 96

14. Labda

A csapatbajnokságra nincs előírt labda típus. Minden egyéni mérkőzésre 2 db. új labdát kell biztosítani a pályaválasztó csapatnak.

Hírek

Impresszum

Adatkezelési tájékoztató

Szabályzat

Csapatbajnokság

Tenisz liga

Versenyek

Ranglisták

mozgocivisert-logo
petkolsystems
Marso TC Logo